ewtfmme

Sztuka doboru fototapety

Na rynku znaleźć możemy coraz to większy wybór w fototapetach- od rzeczy jak obraz new york po czarno białe fototapety. Sztuka tkwi w ich doborze co do pomieszczenia I efektu jaki chcemy otrzymać. Jak opanować taką sztukę I sprawić, że nasze mieszkanie nabierze elegancji I profesjonalnego wykończenia? Zapraszamy do lektury!

1. Paski!

Paski to klasyk wśród tapet. Te pionowe, idealnie wydłużą pokój dzięki złudzeniom optycznym, natomiast te poziome poszerzą nasz pokój. Mocne, kontrastowe kolory świetnie nadają się do nadania wnętrzu charakteru. Ostatnio modne są złote pasy na jasnej tapecie, które dodają szyku swoją prostotą. Zasada jest jedna, jeśli idziemy “mocno” na ścianie, resztę pokoju musimy utrzymać w neutralnych kolorach bez większych szaleństw. Jeśli masz ochotę na paski w bardziej stonowanym stylu, postaw na pastele. – jest to świetna alternatywa dla nudnej białej ściany.

2. Flora!

Jeśli ostatnimi czasy w Twoim centrum zainteresowania są nowoczesne fototapety, na pewno do gustu przypadną Ci fototapety z kwiatami. Żywe kolory, mocne detale, czasem wzór przypominający ilustrację – to trendy 2016 roku. Tak wybór może być traktowany zarówno jako fototapety dla młodzieży jak I fototapety do sypialni w zależności od tego, na jaki design się zdecydujemy. W sypialni warto pójść jednak w zgaszone kolory I mało dynamiczne obrazy. Takie fototapety dodadzą naszym wnętrza to szczyptę nowoczesności, która wyróżni je na tle innych pomieszczeń.

3. Łazienka?

Do tej pory rzadko były używane fototapety do łazienki, jednak w ostatnich latach I tutaj zaczęły się pojawiać odpowiednie wzory. Ważne jest, by fototapeta do łazienki była odporna na wilgoć – najlepiej będzie przyjrzeć się takim z winylu lub włókna szklanego. Takie fototapety na zamówienie świetnie się sprawdzą w pobliżu wanny czy umywalki, tworząc idealne tło I nadając naszej łazience głębi.

4. Ciemny wystrój?

Jeśli jesteś fanem klimatycznych wnętrz do gustu przypadną Ci fototapety muzyczne. Ich wzór dodaje wnętrzu klasy I powiew dawnych czasów, oczywiście, w pozytywnym znaczeniu. Świetnie komponują się z ciemnym drewnem I ciemnymi ścianami. Na pewno jest to bardziej odważna opcja ale przy odpowiedniej aranżacji wygląda niesamowicie. Na pewno jest to odpowiednia opcja dla dużych salonów I kawiarni, które chcą przyjąć lekko retro wygląd.

5. Co do pokoju nastolatka?

Nie raz najciężej urządzić nam pokój pociechy, która dorasta I zaczyna mieć własny gust. Tutaj najlepiej jest skonsultować z dzieckiem co chce uzyskać I jaki efekt je satysfakcjonuje. Fototapety młodzieżowe zaczynają się na ilustracjach największych metropolii świata a kończą na przeróżnych wzorach czy symbolach wyciągniętych z pop kultury. Jeśli zdecydujemy się na coś wyrazistego, warto dobrać ściany w bardziej neutralnych kolorach. Ważne jest też, by ściana chociaż minimalnie była zbliżona “charakterem” do naszej fototapety. Fototapeta z zachodzącym słońcem z całą pewnością będzie się gryzła kolorystycznie z zimnym szarym odcieniem. Wspólnymi siłami zaaranżujcie pomieszczenie I nadajcie mu unikatowy nastrój.