awesome-rain-wallpaper_0_pb7iva9

Pomysł na fototapetę

Dzisiaj, kiedy chcemy wykończyć pomieszczenie, sklepy budowlane kuszą nas najróżniejszymi farbami wspaniałej jakości, tapetami z najpiękniejszymi wzorami czy panelami imitującymi najrzadsze drewno. Co jeśli Ty jednak szukasz czegoś jeszcze innego? Czegoś, co przyniesie Twojemu wnętrzu powiew świeżości i nada głębi? W tym przypadku warto zainteresować się tematem fototapet!

Fototapety to nic innego jak zdjęcie w ogromnej rozdzielczości, które ma za zadanie ozdabiać Twoje wnętrze i zastąpić tapetę bądź farbę. Nowoczesne fototapety wykorzystuje się zarówno w mieszkaniach jak i wnętrzach do użytku komercyjnego, gdzie odpowiednim zdjęciem możemy nadać nietuzinkowy nastrój. Pomyśl tylko o wykorzystaniu takich obrazów – piaszczysta plaża w biurze podróży, polana pełna kwiatów w modnej kwiaciarni bądź ziarna kawy w Twojej ulubionej kawiarni. Warto pamiętać o tym, by fototapetę dopasować do wnętrza – zależy nam na spokojnej atmosferze w sypialni zamiast ostrych kontrastów.

Klimatyczna restauracja

Jeśli szukasz czegoś do przyozdobienia wnętrza swojej restauracji skup się na początku na tym, jaki efekt chcesz osiągnąć. Fototapety na zamówienie mają ten plus, że możemy znaleźć to idealnie dopasowane do naszych wymagań wnętrze. Także zdjęcie romantycznej uliczki w Wenecji będzie wyglądać przepięknie zdobiąc ściany włoskiej restauracji.

Pokój buntownika

Nasze dzieci dorastając chcą pokazać „siebie” czy to za pomocą wyglądu czy pokoju. Tutaj warto razem z pociechą zastanowić się co chcemy zamieścić na fototapecie. Najpopularniejszymi wzorami są obrazy new york albo różne fototapety młodzieżowe przedstawiające bliskie naszemu dziecku tematy – czy to ulubioną konstelację gwiazd czy też arene gdzie grał ulubiony artysta. Ważne jest by fototapety dla młodzieży podobały się naszemu dziecku, koniec końców to jest jego pokój i powinno ono z przyjemnością w nim przebywać.

Sypialnia

Ciężej jest ugryźć temat fototapety do sypialni, gdzie nastrój zdjęcia powinien nas relaksować. Stonowane, wręcz zgaszone kolory powinny koić nasze zmysły a jednocześnie wyglądać bardzo stylowo. Bardzo często ściany sypialni zdobią fototapety z kwiatami, których delikatne motywy nie gryzą się z celem. Warto przyjrzeć się zagadnieniu fototapety do sypialni ceny, gdyż czasem zdarza się, że producenci próbują sprzedać ten sam produkt z ładniejszą nazwą nawet kilka zł więcej!

Łazienka

Nowością znów jest wykorzystywanie graficznych obrazów w łazienkach. Czym powinny się wyróżniać fototapety do lazienki? Przede wszystkim muszą być wytrzymałe na wilgoć. Z tego powodu najczęściej proponuje się te z włókna szklanego bądź wiklinowe. Fototapeta do lazienki świetnie będzie wyglądać postawiona za umywalką i wanną gdzie nada pomieszczeniu głębi i świeżości.

Co do salonu?

Trendami w 2016 roku są fototapety muzyczne, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego, artystycznego wyglądu. Nie rzadko są to też czarno białe fototapety, których klasa i elegancja pozwalają nam na bardziej klasyczny wygląd pomieszczenia.